Er erstatningskravet mitt foreldet?

Det vil være vanskelig for en ikke-jurist å selv ta stilling til om et erstatningskrav etter personskade er foreldet.

Erstatningkrav etter personskade foreldes i utgangspunktet etter 3 år

Foreldelse av erstatningskrav etter personskade reguleres av foreldelsesloven § 9:

Krav på skadeerstatning eller oppreising foreldes 3 år etter den dag da skadelidte fikk eller burde skaffet seg nødvendig kunnskap om skaden og den ansvarlige.

 

Foreldelse av erstatningskrav
Foreldelse av erstatningskrav

👤 Av advokat Eirik Teigstad



Jeg heter Eirik Teigstad. Jeg spesialiserte meg innen personskadeerstatning på Universitetet i Oslo, og startet deretter å jobbe som advokat innenfor erstatningsrett for over ti år siden. Send meg en mail så skal jeg se om vi kan hjelpe deg.

Kontakt oss

    Har jeg krav på erstatning?
    Har jeg krav på fri rettshjelp?
    Har jeg noen frister å forholde meg til?
    Send oss en uforpliktende e-post!

    Posted in Uncategorized